Polska – Mainz

Autokary Polska – Mainz

Tanie bilety autokarowe do Mainz. Sprzedaż biletów online. Ceny prosto od przewoźników. Tanio, szybko i prosto zarezerwuj swój bilet w kilka minut. Autokary Polska – Mainz.

KUP BILET AUTOKAROWY W JEDNYM Z DWÓCH SYSTEMÓW SPRZEDAŻY:

bilety autokarowe voyager, autobusy do niemiec euroticket bilety autokarowe, autobusy do niemiec

UWAGA: Sprawdź autokary Polska – Mainz w dwóch systemach. Porównaj ceny i przewoźników, znajdź tanie bilety autokarowe do Mainz.

Mainz to miasto niemieckie, znane w Polsce również pod nazwą Moguncja. Jest stolicą kraju związkowego Nadrenia-Palatynat. Znana jest na całym świecie dzięki działalności drukarskiej. Wielu miłośników historii przybywa do Mainz, kupując tanie bilety autokarowe do Mainz, np. Polska-Niemcy-Polska. Za niewielkie pieniądze możemy bowiem zobaczyć miasto, w którym zaczęła się historia przemysłu drukarskiego. Tanie bilety autokarowe do Mainz możemy nabyć za pomocą zamieszczonych na naszej stronie wyszukiwarek Voyager lub Euroticket. Wśród przewoźników kursujących na trasie Polska – Niemcy – Polska, oferujących również autobusy do Mainz znajdują się: tanie linie autokarowe Agat, Autokar Polska oraz Sindbad.

Miasto jest kolebką drukarską zarówno w Europie, jak i na świecie. A wszystko dzięki epokowemu wynalazkowi Jana Gutenberga, który żył właśnie w Mainz. Miasto posiada bardzo bogatą historię, a jej widocznymi śladami są zabytki, których w mieście nie brakuje.

Historia miasta Mainz to nie tylko przełomowe odkrycie Gutenberga, ale także ciekawe początki. W czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, Moguncja była siedzibą Arcybiskupstwa. Dzięki temu możemy dziś podziwiać przepiękne i kunsztownie zdobione kościoły z różnych okresów architektonicznych, a także zachwycającą twierdzę z czasów starożytnego Rzymu. Autobusy do Mainz, które oferują tanie linie autokarowe kursują z większych miast w Polsce, więc nie musimy się martwić o to, czy uda nam się na własne oczy zobaczyć te wszystkie relikty przeszłości.